Nowinki na WSKPZLRZ

Wszystko o wszystkim! Zostań z nami aby poznać lepiej Świat!

Czas wolny

Artykuły dziecięce – zabawki i plecaki

Artykuły dziecięce – zabawki i plecaki

Życie dziecka przebiega w kilku etapach. Niemowlę potrzebuje ubranek, drobnych zabawek oraz wózka, krzesełka czy nosidełka. Dla kilkulatka najważniejsze są zaś większe zabawki i pomoce dydaktyczne. Natomiast dla dziecka w wieku szkolnym najbardziej istotna staje się odpowiednia wyprawka.

Artykuły dziecięce dla kilkulatków

Maluchy w wieku przedszkolnym muszą poznawać świat i odpowiednio się rozwijać. Ważne jest więc, by wybierać im odpowiednie zabawki – takie, które umożliwią im nieustanną stymulację. U dzieci mniejszych, mniej więcej dwuletnich najlepiej sprawdzą się zabawki rozwijające motorykę, koordynację ruchów i sprawność całego ciała. Będą to więc: piłki, klocki, ale też wszelkie zabawki na sznurku (samochody czy plastikowe zwierzątka) oraz wózki dla lalek. Jest to też najlepszy czas dla pierwszych układanek i puzzli, twardych i dużych książeczek, a także zabawek z „wyposażenia kuchni”. U dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) główną rolę odgrywa aktywność fizyczna. Doskonałym wyborem będzie wiec zakup pierwszego rowerka, skakanki czy też hulajnogi. Jest to także okres, w którym należy kształtować precyzję ruchów kilkulatków. Warto więc wybierać dla niego wszelkie artykuły, które będą jej wymagać: malowanki, farby, plastelina, puzzle z wieloma elementami, drobne klocki albo nawlekane koraliki. Warto zaznaczyć, że przedszkolaki uwielbiają wręcz zabawy „tematyczne”, dlatego doskonale sprawdzą się u nich zestawy typu: mechanik, lekarz, kucharz czy farmer. Dla dzieciaków w wieku wczesnoszkolnym zakupy są o tyle łatwiejsze, że doświadczenie wyniesione ze szkoły pozwala im określić czym się interesują. Dzięki temu zabawki można w pełni dopasować do ich potrzeb. Zaczynają być to wtedy gry logiczne i przedmioty typu globus, mikroskop albo teleskop.

Jak wybrać plecak dla swojego dziecka?

Oczywiście najważniejsze jest to, by jego noszenie było dla malucha jak najbardziej komfortowe. Szczególnie, że książki i przybory potrafią ważyć nawet kilka kilogramów. Ważne jest, by struktura plecaka (usztywnienia i szelki), nie wymuszały u dziecka nieprawidłowej postawy (a co za tym idzie – wad kręgosłupa). Rozmiar plecaka należy zaś dobrać do wielkości dziecka, to znaczy, że:
– dół plecaka powinien leżeć na części krzyżowej kręgosłupa,
– góra nie może wystawać powyżej linii ramion.
Taka wielkość plecaka pozwoli bowiem na wygodę, a jednocześnie umożliwi poprawne rozmieszczenie ciężaru. Istotne jest także to, by plecak nie był ciężki sam w sobie – bo wtedy nie będzie stanowił dodatkowego obciążenia. Dobrze jest znaleźć plecak wykonany z materiału wodoodpornego, a także odpornego na zabrudzenia i łatwego do utrzymywania w czystości. Wygodnym rozwiązaniem dla malca będzie plecak z uchwytem, ułatwiającym jego podnoszenie, przenoszenie czy zakładanie. Najlepiej jest także, by tornister, szczególnie młodszych dzieci, nie posiadał żadnych ostrych czy wystających a niepotrzebnych elementów. Wybierając artykuły dziecięce dla swoich pociech zawsze trzeba brać pod uwagę estetykę, ale też bezpieczeństwo ich wykonania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *