Nowinki na WSKPZLRZ

Wszystko o wszystkim! Zostań z nami aby poznać lepiej Świat!

Czas wolny

Wyprawka dla szczeniaka, czyli czego będzie potrzebować Twój czworonożny przyjaciel?

Wyprawka dla szczeniaka, czyli czego będzie potrzebować Twój czworonożny przyjaciel?

Zarówno stacjonarny sklep zoologiczny, jak i sklep internetowy to świetne miejsce do znalezienia przeróżnych akcesoriów dla psów. Jeśli więc marzymy o posiadaniu szczeniaka czy też już jesteśmy jego szczęśliwymi posiadaczami, warto się odpowiednio wyposażyć. Pamiętajmy o tym, że czworonożny pupil wymaga od nas nie zaangażowania i opieki. W celu ułatwienia sobie zadania, warto zainwestować w pewne akcesoria. Co zatem kupić?

Wyprawka dla szczeniaka, czyli czego będzie potrzebować Twój czworonożny przyjaciel?

Z całą pewnością mały szczeniak będzie musiał mieć w czym jeść, dlatego też należy zadbać o zakup odpowiedniej miski – zarówno na jedzenie, jak i na wodę. Jeśli pragniemy, aby nasz zakup posłużył mu przez długi czas, to należy postawić na dobrej jakości produkt – wytrzymały i solidnie wykonany. Pamiętajmy o tym, że mały piesek będzie gryzł miskę, dlatego też musi być ona odporna na gryzienie i najlepiej także antypoślizgowa. Oczywiście należy dostosować jej wielkość do potrzeb swojego pupila. Godne polecenia są miski metalowe czy też modele ceramiczne. W przypadku większych psów zaleca się zakup miski z regulowanym stojakiem, dzięki czemu zwierzęciu będzie się wygodniej jadło i piło.

Jeśli mowa już o miskach, to należy zadbać o to, aby mieć co do niej włożyć. Pojawia się jednak pytanie, co taki szczeniak powinien jeść? Z całą pewnością warto zainwestować w dobrej jakości karmę, szczególnie w pierwszych miesiącach życia zwierzęcia. Od tego co będzie spożywać szczeniak, zależeć będzie jego rozwój fizyczny/psychiczny w późniejszym życiu. Podczas wybierania karmy dla psa, należy zwrócić uwagę na grupę wagową, do której zalicza się nasz szczeniak. Inne potrzeby będzie miał pies zaliczany do ras miniaturowych niż przedstawiciel dużych ras. Co z kolei z tak zwanymi kundelkami? W tym przypadku należy kierować się wielkością rodziców psa lub po prostu kupić karmę przeznaczoną dla psa rasy średniej.

Legowisko, akcesoria i smycz

Z całą pewnością należy swojemu szczeniakowi wyznaczyć miejsce do spania. Najlepiej będzie kupić mu gotowe legowisko, dostosowane do wielkości zwierzęcia. W przypadku szczeniąt zaleca się zakup legowiska miękkiego z wysokim brzegiem, dzięki czemu jest im wygodnie i czują się bezpiecznie. Należy także zadbać o zakup obroży i smyczy, które również muszą być dopasowane do rozmiarów pupila. Wystrzegać należy się jednak wszelkiego typu łańcuszków i metalowych obroży. Jeśli chodzi o smycz, to najlepsza będzie długa z możliwością regulowania jej długości. Szczeniak potrzebuje również szczotki i grzebienia, czyli akcesoriów do pielęgnacji. Podczas ich wybierania należy kierować się długością i strukturą okrywy włosowej swojego czworonoga. Jeśli chodzi zaś o kosmetyki, to do pielęgnacji futra potrzebny będzie dobrej jakości szampon. Przydatnymi akcesoriami są również obcinacz do pazurów oraz preparaty do oczyszczenia oczu i do czyszczenia uszu.

Jako, że szczeniak lubi przede wszystkim hasać i jest go wszędzie pełno, warto kupić mu nie tylko zabawki, ale również akcesoria treningowe. Dobre nawyki zaleca się wyrabiać u zwierząt już od najmłodszych lat życia.

Portal Zoologiczny.sklep.pl pomógł nam przy pisaniu tego artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *