Nowinki na WSKPZLRZ

Wszystko o wszystkim! Zostań z nami aby poznać lepiej Świat!

Czas wolny

Usuwanie lakieru hybrydowego – jak to zrobić prawidłowo?

Usuwanie lakieru hybrydowego – jak to zrobić prawidłowo?

Choć stylizacja paznokci wykonana na bazie lakierów hybrydowych posiada bardzo dużą wytrzymałość mechaniczną to zawsze przychodzi czas, że trzeba ją usunąć. Małe odpryski na skutek uszkodzeń mechanicznych po upływie 4 tygodni to tylko jeden z powodów konieczności odświeżenia lub zmiany. Po tak długim czasie paznokieć może już urosnąć, co prowadzi do powstania mało estetycznego odrostu. Nie bez znaczenia jest także fakt, iż w miarę upływających tygodni manicure lub pedicure hybrydowy może się wyraźnie znudzić, a jego barwa spowszednieć. Dlatego by utrzymać efekt satysfakcji ze stylizacji paznokci przy pomocy tego typu produktów, warto wiedzieć jak zdjąć lakier hybrydowy – zarówno jeśli chodzi o usługę w salonie kosmetycznym, jak i możliwość domowego wykonania tej czynności. Więcej szczegółów na ten temat w kolejnych akapitach.

Rozpuszczanie lakieru hybrydowego

Podobnie jak klasyczne lakiery do paznokci, tak i lakiery hybrydowe mogą zostać niejako rozpuszczone. By jednak uzyskać ten efekt potrzeba czegoś więcej niż odrobina acetonu i wacik kosmetyczny. Zamiast zwykłego (i bardzo inwazyjnego dla płytki paznokcia) zmywacza warto zaopatrzyć się w specjalny preparat dedykowany kobietom wybierającym manicure hybrydowy. Dodatkowo będą tu potrzebne: wacik kosmetyczny, folia aluminiowa oraz opcjonalnie także specjalna folia usuwająca ten typ lakieru. Jak zdjąć lakier hybrydowy tym sposobem? W pierwszej kolejności należy lekko spiłować warstwę top. Następnie można zastosować wspomnianą powyżej folię lub preparat rozpuszczający, który nakłada się przy pomocy wacika kosmetycznego. Teraz już wystarczy tylko zawinąć folię lub wacik nasączony preparatem rozpuszczającym lakier w folię aluminiową i odczekać ok. 10 minut. Po tym czasie lakier powinien być już miękki, a więc z łatwością będzie można usunąć go przy użyciu kopytka ceramicznego.

Spiłowanie lakieru hybrydowego

Osoby profesjonalnie wykonujące manicure hybrydowy korzystają z frezarek, by zaoszczędzić czas i dłonie klientki. Spiłowanie hybryd to również pewniejszy sposób ich usunięcia, gdyż nie zawsze preparat i folia będą w stanie zagwarantować dobry efekt rozpuszczania. Do tego celu lepiej użyć więc specjalnych frezów, które napędzane mechanicznie zagwarantują maksymalnie dokładne usunięcie starego manicure. Jakich frezów można użyć w tym wypadku? Najlepszym wyborem będą:
– szpica (dzięki niej usuniesz ozdoby zatopione w lakierze hybrydowym, choć lepiej zrobić to cążkami),
– wrzeciono lub okrągły stożek (oprócz spiłowania lakieru można wykorzystać je także do wielu precyzyjnych prac stylizacyjnych),
– frezy wykonane z materiału dostosowanego do zadania i twardości lakieru, ponieważ zbyt ostre mogą niechcący zniszczyć płytkę paznokcia.

Na co powinnam zwrócić szczególną uwagę?

Jak już wspomnieliśmy powyżej aceton, choć może być używany do zdejmowania lakieru hybrydowego, nie jest zbyt efektywnym rozwiązaniem oraz nie jest przyjazny dla struktury paznokcia. Warto też pamiętać, że:
– najbardziej funkcjonalne frezy, które są odpowiednie także dla początkujących stylistek, powinny być wykonane z kamienia lub piaskowe,
– frezy karbidowe, diamentowe i wolframowe są najtrwalsze, ale też wymagają wyczucia w użytkowaniu, gdyż w przeciwnym razie mogą mocno uszkodzić paznokieć,
– użycie preparatu do rozpuszczania hybryd może wymagać różnego czasu działania (np. im mocniejsza baza lub twardszy lakier, tym dłuższy czas oczekiwania na efekt).

Za niezbędne wsparcie merytoryczne do stworzenia tego artykułu dziękujemy zespołowi Lakieryhybrydowe.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *