Nowinki na WSKPZLRZ

Wszystko o wszystkim! Zostań z nami aby poznać lepiej Świat!

Poradniki

Wymiana szybki w telefonach marki LG – poradnik

Wymiana szybki w telefonach marki LG – poradnik

Smartfony to urządzenia, z których ludzkość korzysta każdego dnia. Z tego powodu nie można się dziwić, że tak często się psują. Istnieje bowiem wiele czynników, które wpływają na ryzyko usterki. Sprawa byłaby prostsza, gdyby można było normalnie bez telefonu funkcjonować. Niestety, w dzisiejszych czasach nie bardzo jest to możliwe. Najczęściej występującym uszkodzeniem jest pęknięcie ekranu, które może skutecznie uniemożliwić komfortowe użytkowanie urządzenia. W takim wypadku należy przeprowadzić proces naprawy, jakim jest wymiana szybki. LG to producent twojego smartfona? Dowiedz się więc jak taką naprawę przeprowadzić!

Jak zapewne wiele osób wie z doświadczenia, smartfony są podatne na uszkodzenia. Wystarczy wygiąć kabel, by zniszczyć gniazdo ładowania lub port słuchawkowy, rozlać kawę na biurku, by zepsuć płytę główną, a także wypuścić urządzenie z dłoni, żeby rozbiła się szybka. Ten ostatni przypadek jest szczególnie często spotykany, a różnego rodzaju serwisy rzadko mają okazję zająć się czymś innym. Niestety, wymiana szybki w LG nie jest zajęciem tak prostym, dlatego każdy reperowany model wymaga czasu. Oczywiście ta czynność nie wymaga pomocy specjalisty, ponieważ przy odrobinie uwagi i precyzji można sobie z nią poradzić.

Głównym powodem, by samodzielnie naprawić telefon, jest cena. Niestety zdarza się, że niektóre salony życzą sobie za zmianę ekranu kilkaset złotych, kiedy np. szybka do LG X Mach to koszt rzędu 90 (zarówno wyświetlacz i panel dotykowy). Oczywiście, nadal istnieją miejsca, które uczciwie podchodzą do klienta.

Co potrzeba do wymiany ekranu?

Jak zapewne każdy się domyśla, potrzebna jest nowa szybka do telefonu LG. Poza nią na pewno przydadzą się podstawowe narzędzia, takie jak śrubokręty, szpatułka i ewentualnie pęseta. Zarówno ekran, jak i narzędzia można znaleźć w wielu sklepach, również na popularnym Allegro. Nie można jednak patrzeć wyłącznie na cenę, ponieważ można „naciąć się” na niskiej klasy zamiennik, czego efektem będzie niesatysfakcjonujące lub wadliwe działanie wymienionego elementu.

Wymiana szybki w LG

Jeżeli w grę wchodzi wymiana ekranu w stosunkowo nowym urządzeniu, to warto wiedzieć, że samodzielne naprawianie go może – co jest niemal pewne – spowodować utratę gwarancji. Trzeba też wiedzieć, że precyzja jest szczególnie ważna. Dlaczego? Zadaniem każdego początkującego serwisanta jest rozebranie całego telefonu. Jest to związane z faktem, że konieczne jest odpięcie digitizera od płyty głównej (digitizer to zwykle ekran dotykowy), a więc rozmontowanie przedniego panelu smartfona nie będzie niestety wystarczające. Czasami należy odłączyć inne podzespoły, by możliwe było też odłączenie taśmy od płyty.

Niestety nie ma czegoś takiego, jak uniwersalny poradnik wymiany ekranu, ponieważ każdy producent inaczej podchodzi do tematu konstruowania swoich modeli. Większe podobieństwa są głównie spotykane w przypadku urządzeń tej samej marki. Oczywiście, dzisiejsze modele mają inną konstrukcję, niż te np. pięcioletnie. Ciekawym pomysłem jest robienie zdjęć przy każdym kroku wymiany. Pozwoli to ułatwić sobie końcowe składanie telefonu z powrotem. Możliwe, że w internecie znajdziesz ciekawe poradniki w postaci wideo, dzięki czemu naprawa będzie prosta.

Nie ryzykuj!

Jak widać, wymiana szybki w LG nie jest najprostszym zadaniem, dlatego, jeżeli nie czujesz się pewnie w tym zakresie, to nie rób tego samodzielnie! Na pewno znajdziesz odpowiedni serwis, który poradzi sobie z tym zadaniem. Naprawiając na własną rękę człowiek niestety przez mały błąd, złe ruszenie ręką może całkowicie uszkodzić urządzenie, przez co jego naprawa będzie już zupełnie nieopłacalna. Nie wiesz, jaki serwis dobrze się sprawdzi? Zapoznaj się więc z szeroką ofertą Naprawiamy.to. Fachowcy z tej firmy z pewnością poradzą sobie z Twoim problemem. Poza możliwością oddania urządzenia w punkcie stacjonarnym, istnieje też opcja wysłania zepsutego telefonu kurierem i odebrania go w ten sam sposób. Do tego dochodzi szybka realizacja usług i ich wysoka jakość. Na wszystkie działania firma daje 3 miesiące gwarancji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *