Nowinki na WSKPZLRZ

Wszystko o wszystkim! Zostań z nami aby poznać lepiej Świat!

Poradniki

Przedłużanie paznokci żelem – wszystko co powinnaś o tym wiedzieć

Przedłużanie paznokci żelem – wszystko co powinnaś o tym wiedzieć

Odpowiednie stylizowanie paznokci wymaga stosowania produktów, specjalnie do tego celu przeznaczonych. Warto od samego początku dopasować produkty adekwatnie do swoich umiejętności. Priorytetem są paznokcie schludne, trwałe oraz stylowe. Współcześnie są one podstawową wizytówką, każdej kobiety.

Stylizacja żelowa

Każda kobieta posiada inną płytkę paznokciową. Niektóre mają paznokcie twarde, lecz zdecydowana większość skarży się na kruchość oraz rozdwajanie struktury płytki. W przypadku paznokci łamliwych zaleca się klasyczną metodę żelową. Dzieje się tak dlatego, iż przedłużanie paznokci żelem jest jedną z najtrwalszych metod stylizacji. Charakteryzuje się ona wysoką wytrzymałością, a możliwości podczas stylizacji są mocno zróżnicowane, gdyż przy stosowaniu żelu możliwe jest przedłużenie paznokci nawet o parę centymetrów. Wówczas realne staje się osiągnięcie wymarzonej długości oraz pożądanego kształtu. Stosując przedłużanie żelem, w szybkim czasie można osiągnąć zamierzone efekty, bez potrzeby zapuszczania płytki paznokciowej. Chcąc wybrać produkty najwyższej jakości, warto odwiedzić stronę lakieryhybrydowe.pl gdzie szeroki wybór produktów, pozwoli nam wyselekcjonować te najbardziej odpowiednie.

W jaki sposób wykonuje się stylizację żelową?

Rozpoczynając przygodę z paznokciami, warto uzbroić się w odpowiednie kosmetyki oraz narzędzia do stylizacji. Priorytetową kwestią jest sprawa pilnika do paznokci. Wybór odpowiedniej gradacji, która nam odpowiada – nie jest na początku łatwy. Najlepiej przetestować kilka i wyłonić swoją ulubioną. Klasykiem jest gradacja 100/180. W wyborze są dostępne kształty typu: pilnik prosty, banan raz łódeczka.

Na początku warto odsunąć skórki, przy pomocy radełka oraz płynu do zmiękczania skórek. Swoim ulubionym pilniczkiem należy nadać odpowiedni kształt oraz dokładnie zmatowić całą płytkę paznokciową, a następnie przebloczkować specjalistyczną kostką polerską. Paznokcie odtłuszczamy cleanerem. Kolejną istotną sprawą jest nałożenie primera. Można zdecydować się na primer mocny, kwasowy oraz taki, który kwasów jest pozbawiony. Po odparowaniu, płytka jest gotowa na nałożenie masy żelowej. Na tym etapie można także wykonać przedłużanie żelem.

Jaki żel będzie najbardziej odpowiedni?

Chcąc wybrać żel najlepszej jakości, warto początkowo zastanowić się: jak się czujemy w kwestii stylizowania paznokci? Jeżeli nie posiadamy pewnej ręki, a ruchy są jeszcze wolne, warto zdecydować się na żel samopoziomujący. Bestsellerem w ostatnim czasie jest żel cover do lakierów hybrydowych. Nie każda osoba jednak od samego początku wie, jak się uporać z kwestią nakładania produktu. Dlatego warto korzystać ze wskazówek dostępnych w internecie. Poradnikowe pomoce kosmetyczne potrafią wzbogacić wiedzę o cenne zagadnienia.

Przedłużanie paznokci metodą żelową odbywa się na specjalnie do tego celu zaprojektowanych szablonach. Najistotniejszą kwestią jest odpowiednie jego podłożenie. Wówczas nałożenie żelu odbywa się sprawnie. Budowanie paznokcia realizuje się poprzez nałożenie przedłużenia na szablonie, następnie warstwy podstawowej, budującej oraz ewentualnie wyrównującej.

Po dokładnym utwardzeniu każdej warstwy z osobna w lampie, paznokcie powinny zostać opiłowywane w pożądany kształt o charakterystycznej „krzywej C”. Ostatnio coraz bardziej popularny staje się również kształt „kielicha wina”, który zdobywa serca zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Po dopieszczeniu paznokci pilnikiem oraz zastosowaniu bloku polerskiego, można przystąpić do malowania kolorem i ewentualnego zdobienia. Po zakończeniu wszelkich prac kolorystycznych oraz zdobniczych, nałożony zostaje nabłyszczacz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *