Nowinki na WSKPZLRZ

Wszystko o wszystkim! Zostań z nami aby poznać lepiej Świat!

Poradniki

Jaką zabawkę kupić dla dwulatka?

Jaką zabawkę kupić dla dwulatka?

Rodzice, których pociechy kończą dwa latka zastanawiają się, jakie zabawki dla dzieci będą dla nich odpowiednie. Wiele z gadżetów, które kupiliście swojemu dziecku do tej pory nie muszą lądować w koszu. Z pewnością będą bawić malucha jeszcze przez jakiś czas. Wraz ze wzrostem sprawności dziecka, warto jest pomyśleć również o nowych gadżetach. Dziś przyjrzymy się najciekawszym pozycjom, jakie znajdziemy w sklepach.

Bogactwo zabawek – którą z nich wybrać?

Udając się do sklepu z zabawkami możemy w pierwszej chwili zostać oszołomieni poprzez różnorodność produktów, jakie mamy na wyciągnięcie swojej ręki. Zabawki przeznaczone dla dwuletnich dzieci podzieliliśmy na kilka kategorii.

Zabawki motoryczne

W tej kategorii znajdziemy wszelkiego rodzaju zabawki, które będą stymulować ruchowy rozwój dziecka. Znajdą się tutaj zarówno te gadżety, które pomogą maluchom w rozwijaniu zdolności manualnych, jak i czysto ruchowych. Małe zabawki motoryczne, sprawdzą się dla pracy nad rozwijaniem umiejętności posługiwania się rączkami. Wśród nich znajdziemy takie artykuły, jak:

– klocki do budowania,
– książeczki,
– puzzle piankowe,
– pudełka i pojemniki do opróżniania i napełniania,
– pojemniki z otworami i wiele innych.

W kategorii dużych zabawek motorycznych znajdą się natomiast:

– jeździki,
– koniki bujane,
– piłki do skakania i kopania/rzucania,
– zabawki do ciągnięcia/pchania,
– zjeżdżalnie.

Zabawki kreatywne

Dzieci mają wyobraźnię, której może im pozazdrościć niejeden dorosły. Jednak dla jej lepszej stymulacji, warto jest zainwestować w zabawki, które pobudzą ją jeszcze intensywniej i sprawią, że maluch będzie mógł tworzyć własne historie na podstawie zarówno fantastyki, jak świata rzeczywistego. Doskonale do tego celu sprawdzą się wszelkiego rodzaju gadżety w formie przyborów kuchennych – również tych, które wzorowane są na rzeczywistych – czy elektroniki domowej. Dziecko w tym wieku bacznym okiem obserwuje rodzica i chce wykonywać te same czynności co tata lub mama. Posiadanie w swoim zabawkowym arsenale dziecięcych komórek, czy przyborów kuchennych, będzie doskonałą okazją do wcielenia się w nowe role.

Dwuletnim dziecku możemy również sprawić już dom dla lalek, duże lalki – a la noworodki – ubranka dla małych przyjaciół i samochody, czy zabawkowe samoloty.

Mały twórca

Każde dziecko chce tworzyć również coś własnego. Niezależnie od tego, czy będą to piękne i kolorowe rysunki, wysokie wieże, czy też bajkowe historie, to warto jest zaopatrzyć malucha w gadżety, które umożliwią mu dalsze tworzenie własnych koncepcji. Doskonale w tej roli sprawdzą się wszelkiego rodzaju akcesoria przeznaczone do rysunku i malowania, a więc kredki, flamastry, kartony, kolorowy papier. Dziecko może odkryć zupełnie inny wymiar możliwości do tworzenia, gdy kupimy mu – bezpieczną dla niego – plastelinę lub modelinę, a także ciastolinę lub innego rodzaju masy do kreacji fantastycznych postaci i zwierząt. Maluch z pewnością będzie niezwykle dumny, jeśli namalowane przez niego dzieło, wyląduje w ramie na ścianie lub zostanie postawione w zaszczytnym miejscu na półce.

Portal Soleibabe.pl pomógł nam przy pisaniu tego artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *