Nowinki na WSKPZLRZ

Wszystko o wszystkim! Zostań z nami aby poznać lepiej Świat!

Poradniki

Jakie zabawki kupić dziecku?

Jakie zabawki kupić dziecku?

Z całą pewnością nie możemy obecnie narzekać na brak zabawek. Są one powszechnie dostępne i bez problemu można kupić je nawet w popularnych dyskontach. Nawet podczas robienia codziennych zakupów z dzieckiem, jest ono bombardowane ze wszystkich stron kolorowymi gadżetami. Pluszaki, lalki, puzzle, klocki i przeróżne maszyny – dziecko po wejściu do sklepu nie wie tak naprawdę, na co patrzeć i z chęcią zabrałoby wszystkie te zabawki ze sobą. Trudno jest wręcz nie dać się ubłagać przed zakupem kolejnej do kolekcji. Niestety jakość wielu z tych zabawek pozostawia wiele do życzenia. Ponadto powinny one nie tylko bawić, ale i pełnić rolę edukacyjną. Znacznie lepszym wyborem od najnowszego modelu samochodu czy lalki z wystawy będzie zakup interaktywnej zabawki. Co zatem kupić swojemu podopiecznemu?

Artykuły dziecięce do zabawy – które będą odpowiednie dla Twojej pociechy?

Kierowanie się wyłącznie wyglądem zabawki z całą pewnością nie jest dobrym rozwiązaniem. Te kolorowe i wieloczęściowe modele zwykle nie spełniają surowych wymogów bezpieczeństwa. Zadaniem zabawki nie jest tylko ładnie wyglądać, ale przede wszystkim rozwijać wyobraźnię dziecka, jego funkcje poznawcze i motorykę. Ponadto te wykonane z plastiku, barwione i mające wiele małych części stanowią wręcz zagrożenie dla zdrowia czy nawet życia dziecka. Im dziecko jest mniejsze, tym zagrożenie połknięcia, włożenia do ucha/nosa małego elementu jest większe. Niechlujnie wykonana zabawka również nie powinna wpaść w ręce brzdąca. Zaleca się zatem kupować zabawki dostosowane do wieku swojej pociechy. Ponadto po co dziecku zabawka, którą nie umie się obsługiwać? Niczego ona go nie nauczy ani też nie wzbudzi w nim zainteresowania. Małe dzieci uwielbiają zabawki do kąpieli w postaci piszczących kaczek i wodoodpornych książek. Gadżety dziecięce powinny być kolorowe i posiadać różne faktury. Świetnie jeśli będą one wydawać także dźwięki. Dla najmłodszych strzałem w dziesiątkę okazują się być zabawki edukacyjne. Zaleca się kupowanie zabawek z atestem. Wówczas mamy pewność, że zostały one wykonane z wysokiej jakości i bezpiecznych materiałów.

Bardzo istotną kwestią szczególnie w przypadku małych dzieci jest to, aby kupować im zabawki niemające ostrych krawędzi ani też żadnych wystających elementów, którymi dziecko mogłoby niechcący uszkodzić sobie skórę czy też nawet oko. Jako, że wiele zabawek wyposażonych jest w baterie, należy sprawdzić, aby klapka była zabezpieczona śrubką. Wówczas rodzic nie musi martwić się o to, że dziecko zacznie majsterkować przy zabawce i wyciągnie baterię, po czym ją np. połknie. Ponadto należy zwrócić uwagę na solidność i stabilność zabawki. Jeśli decydujemy się na zakup trampoliny, leżaka czy huśtawki, to należy postawić na dobrej jakości produkt, a nie najtańszy chiński model. Pozostając jeszcze przy kwestii kiepskich jakościowo zabawek, należy zwrócić uwagę na ich zapach. Jeśli kupiona zabawka nie spełnia wymogów, czyli podejrzanie pacnie czy też schodzi z niej farba, absolutnie nie należy dawać jej dziecku, ale zgłosić to do Inspekcji Handlowej. Może się okazać, że nie powinna ona w ogóle znaleźć się w sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *