Nowinki na WSKPZLRZ

Wszystko o wszystkim! Zostań z nami aby poznać lepiej Świat!

Poradniki

Jak znaleźć pracę?

Jak znaleźć pracę?

Każdy z nas znalazł się w swoim życiu w sytuacji poszukiwania pracy. Najczęściej przed takim krokiem stają młode osoby, które kończą naukę na studiach lub w innych szkołach i pragną zacząć samodzielnie się utrzymywać i zarabiać. Oczywiście pierwszym krokiem jest zawsze poszukiwanie ogłoszeń od pracodawców. Jest tego całe mnóstwo we wszystkich mediach, szczególnie w Internecie. Pracodawcy każdego dnia zamieszczają swoje ogłoszenia na różnych portalach, na swoich własnych witrynach internetowych, czy też w lokalnej prasie. Warto jest oczywiście skorzystać z tej formy i jak najczęściej odpowiadać na takie ogłoszenia. Niestety, często po rozmowie kwalifikacyjnej telefon milczy, a większość oferowanych ogłoszeń po prostu nie interesuje młodych ludzi. Jakie jest najlepsze wyjście z takiej sytuacji? Trzeba samemu zadbać o to, aby potencjalny pracodawca dowiedział się o nas i naszym poszukiwaniu zajęcia.

Jeżeli nawet dana firma nie poszukuje nowych pracowników, warto jest wysłać do niej krótką informację o sobie i swoje CV. Można również pofatygować się tam osobiście. Takie ogłoszenie skierowane do pracodawcy, ma szansę na wzbudzenie jego zainteresowania.

Nie czekamy nigdy na to, aż praca sama nas znajdzie. Sami skonstruujmy krótkie ogłoszenie, w którym napiszemy jakie mamy wykształcenie i doświadczenie oraz jakiego zawodu czy stanowiska pracy poszukujemy. Takie ogłoszenie warto jest zamieścić na portalach związanych z pracą i zatrudnieniem. Wielu pracodawców przed zamieszczeniem własnego ogłoszenia, przegląda takie i często wybiera spośród nich osoby, które zapraszane są do rozmowy kwalifikacyjnej. Nasze ogłoszenie nie może być zbyt długie i szczegółowe, ale postarajmy się w nim umieścić wszystkie najważniejsze informacje o sobie, które mogą mieć znaczenie.
Pamiętajmy także o portalach społecznościowych. Może się bowiem okazać, że zapomniana przez nas lata temu koleżanka jest kierownikiem w dużej firmie i z chęcią nas zatrudni na całkiem dogodnych warunkach. Koniecznie trzeba cały czas poszukiwać i przekazywać informacje drogą ustną oraz internetową. Włączmy do tego rodzinę oraz najbliższych znajomych. Często jest to najszybsza droga do tego, żeby uzyskać zatrudnienie po znajomości.

Kolejnym krokiem może być oczywiście danie ogłoszenia w prasie lokalnej. Postarajmy się o to, aby trafiło ono na dobrą stronę i wyróżniało się spośród szeregu innych. Warto jest zainwestować w to, żeby po prostu rzucało się ono w oczy, czyli było pogrubione, obramowane i kolorowe. Nie poddawajmy się jednak za pierwszym razem, kiedy nikt do nas nie oddzwoni. Takie ogłoszenie najlepiej jest zamieszczać kilkakrotnie w różnych gazetach. Najlepiej jest to zrobić w dni, kiedy prasa codzienna cieszy się największym zainteresowaniem. Często są to piątki lub poniedziałki, z uwagi na występowanie różnych dodatków.
Poszukiwanie pracy jest trudnym i żmudnym zajęciem, ale najważniejsze to nigdy nie rezygnować ze swoich marzeń i często się ogłaszać, tak aby trafić wreszcie na uwagę wymarzonego pracodawcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *