Jaką zabawkę kupić dla dwulatka?

Rodzice, których pociechy kończą dwa latka zastanawiają się, jakie zabawki dla dzieci będą dla nich odpowiednie. Wiele z gadżetów, które kupiliście swojemu dziecku do tej pory nie muszą lądować w koszu. Z pewnością będą bawić malucha jeszcze przez jakiś czas. Wraz ze wzrostem sprawności dziecka, warto jest pomyśleć również o nowych gadżetach. Dziś przyjrzymy się najciekawszym pozycjom, jakie znajdziemy w sklepach.

Bogactwo zabawek – którą z nich wybrać?

Udając się do sklepu z zabawkami możemy w pierwszej chwili zostać oszołomieni poprzez różnorodność produktów, jakie mamy na wyciągnięcie swojej ręki. Zabawki przeznaczone dla dwuletnich dzieci podzieliliśmy na kilka kategorii.

Zabawki motoryczne

W tej kategorii znajdziemy wszelkiego rodzaju zabawki, które będą stymulować ruchowy rozwój dziecka. Znajdą się tutaj zarówno te gadżety, które pomogą maluchom w rozwijaniu zdolności manualnych, jak i czysto ruchowych. Małe zabawki motoryczne, sprawdzą się dla pracy nad rozwijaniem umiejętności posługiwania się rączkami. Wśród nich znajdziemy takie artykuły, jak:

– klocki do budowania,
– książeczki,
– puzzle piankowe,
– pudełka i pojemniki do opróżniania i napełniania,
– pojemniki z otworami i wiele innych.

W kategorii dużych zabawek motorycznych znajdą się natomiast:

– jeździki,
– koniki bujane,
– piłki do skakania i kopania/rzucania,
– zabawki do ciągnięcia/pchania,
– zjeżdżalnie.

Zabawki kreatywne

Dzieci mają wyobraźnię, której może im pozazdrościć niejeden dorosły. Jednak dla jej lepszej stymulacji, warto jest zainwestować w zabawki, które pobudzą ją jeszcze intensywniej i sprawią, że maluch będzie mógł tworzyć własne historie na podstawie zarówno fantastyki, jak świata rzeczywistego. Doskonale do tego celu sprawdzą się wszelkiego rodzaju gadżety w formie przyborów kuchennych – również tych, które wzorowane są na rzeczywistych – czy elektroniki domowej. Dziecko w tym wieku bacznym okiem obserwuje rodzica i chce wykonywać te same czynności co tata lub mama. Posiadanie w swoim zabawkowym arsenale dziecięcych komórek, czy przyborów kuchennych, będzie doskonałą okazją do wcielenia się w nowe role.

Dwuletnim dziecku możemy również sprawić już dom dla lalek, duże lalki – a la noworodki – ubranka dla małych przyjaciół i samochody, czy zabawkowe samoloty.

Mały twórca

Każde dziecko chce tworzyć również coś własnego. Niezależnie od tego, czy będą to piękne i kolorowe rysunki, wysokie wieże, czy też bajkowe historie, to warto jest zaopatrzyć malucha w gadżety, które umożliwią mu dalsze tworzenie własnych koncepcji. Doskonale w tej roli sprawdzą się wszelkiego rodzaju akcesoria przeznaczone do rysunku i malowania, a więc kredki, flamastry, kartony, kolorowy papier. Dziecko może odkryć zupełnie inny wymiar możliwości do tworzenia, gdy kupimy mu – bezpieczną dla niego – plastelinę lub modelinę, a także ciastolinę lub innego rodzaju masy do kreacji fantastycznych postaci i zwierząt. Maluch z pewnością będzie niezwykle dumny, jeśli namalowane przez niego dzieło, wyląduje w ramie na ścianie lub zostanie postawione w zaszczytnym miejscu na półce.

Portal Soleibabe.pl pomógł nam przy pisaniu tego artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *